Pewnie prędzej czy później zaznajomimy się z określeniem treningu personalnego

Sport i rekreacja

Jeśli choć odrobinę jesteśmy zainteresowani ćwiczeniem, pewnie w końcu spotkamy się z pojęciem treningu personalnego. To treningia, które mają miejsce w zgodzie z oceną trenera oraz w dużej liczbie przypadków pod jego nadzorem. Kim jest trener osobisty oraz czy warto skorzystać z jego świadczeń?

Instruktor osobisty to relatywnie młody fach. Nadal kilka lat temu jedynie niektóre kluby pracowały z takimi specjalistami, natomiast łącznie ze zwiększeniem świadomości ludzi i zainteresowania ćwiczeniami, popularność tego fachu wyjątkowo wzrosła.

Dzisiaj w wielu przypadkach nie ćwiczymy tylko dla radości, ale po to, by nabyć dokładnie sprecyzowane wyniki. Wiele z nas pragni usunąć zbędne kilogramy, inni z kolei umocnić swoje zdrowie. Niezależnie od tego, dlaczego chcemy korzystać z siłowni, trener osobisty to ktoś, kto nas zręcznie pokieruje.

Zwracając uwagę na zainteresowania, wymagania oraz problemy danej osoby, instruktor wybiera odpowiedni plan ćwiczeń oraz uczy, w jaki sposób je prawidłowo wykonywać. Jego praca jest dość istotna, chociażby z powodów czysto zdrowotnych – jak się okazuje, sporo ćwiczeń wykonujemy w niewłaściwy sposób. Łatwym wzorem są zwyczajne przysiady – to, w jaki sposób wyuczyliśmy się je wykonywać w podstawówce, zdecydowanie odstępuje od tego, w jaki sposób powinny być wykonywane.

Dobre robienie ćwiczeń umożliwia uniknięcie kontuzji i szybsze osiągnięcie skutków.

A więc, kiedy powinno się korzystać z usług trenera personalnego? Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ćwiczysz już od dłuższego czasu, to możliwość bardzo dobra dla wszystkich. Całkiem prawdopodobne, że niebardzo ci potrzeba regularnej, parumiesięcznej pracy z trenerem – zdarza się, że starczy kilka spotkań.

Autor: trener personalny Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *