Skupmy się więc na Facebooku.

Skupmy się więc na Facebooku.

Pozostałe

Media społecznościowe grają aktualnie dużą rolę w promowaniu firmy. Jak wiadomo miliardy ludzi na całym świecie, ma swoje własne profile na Facebooku, Snapchacie. Ze względu na to codziennie docierają do nich wszelakiego rodzaju dane o nowo powstałych markach, które oprócz tv, szeroko promują się w sieci internet, a więc właśnie w mediach społecznościowych. Skoncentrujmy się zatem na Facebooku.

Jeśli jesteśmy posiadaczami spółki i chcielibyśmy wypromować ją akurat w tego typu miejscu, jesteśmy zmuszeni pamiętać o stworzeniu swojej strony, która zwie się fanpagem. Na czym zatem opiera się kierowanie tego typu strony? A więc strona ta, prowadzona jest przede wszystkim w celu stałego kontaktu z naszymi odbiorcami, czyli tak zwanymi obserwującymi. Rozchodzi się przede wszystkim o to, aby każdego dnia mieć kontakt z nimi a także zachęcać do dyskusji, przez co wpłynie to na poszerzenie zasięgów naszych postów, a więc, będziemy mieli sposobność trafienia do szerszego zespołu odbiorców, którzy mogliby w przyszłości okazać się naszymi klientami. Jak więc zwiększa się wspomniane statystyki? Otóż przykładowo, jeśli macie korporację, która zajmuje się handlem obuwia, możecie na przykład wrzucić na fanpage zdjęcie 2ch różnych par butów i zadać pytanie „Które przypadają Ci do gustu mocniej?”

Wtedy osoby, które obserwują twój fanpage, będą pod postem zamieszczać swoje odpowiedzi, poprzez co koledzy tych osób, dojrzą to na ich stronie, a więc, do nich też trafi komunikat o naszym fanpage’u. Co istotne, jeżeli postawimy na kierowanie strony korporacji, obowiązkowo musimy mieć na uwadze, że jego kierowanie wymagać będzie systematyczności. Musimy pamiętać o tym, iż podstawą powodzenia, jest dążenie do ciągłego komunikowania się z fanami naszej strony www, tak ażeby nie dać im o sobie zapomnieć. Ważną kwestią, jeżeli rozchodzi się o kierowanie strony facebookowej, jest skłanianie do reakcji swoich kontrahentów nie tylko pod względem wypowiadania się o rzeczach, które posiadamy w swojej ofercie sprzedażowej, niemniej jednak również np. możemy udostępnić adres www do jakiejś piosenki i życzyć wszystkim obserwującym dobrego dnia, albo na przykład dodać fotografię plaży i nakłonić obserwujących, ażeby oznaczali pod fotografią osobę, którą mieliby ochotę wziąć w tego typu miejsce.

Niewątpliwie oprócz darmowych możliwości powiększania zasięgów oraz docierania do nowych ludzi, właściciele Facebooka ułatwiają nam promocję naszej witryny odpłatnie. Wystarczy, że stosownie wybierzemy parametry naszej reklamy, i jej grupę docelową i może być tak, że dotrzemy do grona ludzi które będą bardzo zaciekawione naszymi produktami. Warto pamiętać o tym, iż wszystko co robimy, wymaga zaangażowania. Facebook, to platforma która daje faktycznie sporo możliwości, dlatego też warto poszerzyć wiedzę na ten temat i zyskiwać za jej pośrednictwem nowych klientów.

Więcej: prowadzenie fanpage na fb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *