Tym samym górskie wczasowiska są w stanie wziąć więcej ludzi

Dookoła świata

Okres ferii to dla wielu rodziców moment spokoju od pracy i poświęcenia odrobinę czasu swojej familii. Dla dzieci to z pewnością oczekiwany odpoczynek, który połączony jest w wielu sytuacjach z grami na dworze.

Część dzieciaków posiada oprócz tego sposobność uczestniczenia w wyjazdach. W zasadzie są to wypady w góry złączone z jazdą na nartach lub snowboardzie. Powinno się zastanowić się gdzie i w jaki sposób nasze maluchy mogłyby spędzić ferie.

Na szczęście od wielu lat na terenie RP istnieje aparat, polegający na tym, że w tym dwutygodniowym czasie wyłącznie parę okręgów ma ferie zimowe jednocześnie.  w rozleglejszym okresie czasu. Turyści mają gwarantowane zmniejszone skupisko na trasach, a mieszkańcy tych miejscowości korzyści poprzez pełne dwa miesiące.

Jedną z najprostszych metod na wysłanie malucha w okresie przerwy zimowej jest użycie usług biura wycieczki. Aktualnie właściwie każde renomowane biuro ma w osobistej ofercie kolonie dla pociech. Na pewno ich główną zabawą jest możliwość uprawiania sportów. Ferie w górach z maluchami to dla niektórych rodziców duży problem, więc decydując się na tego typu rozwiązanie zyskują oni ciszę. Ich dzieci posiadają pewny dojazd, nocleg, wszelkie rozrywki a ponadto co bardzo ważne – dozór wyspecjalizowanej kadry. Ze względu na to dla opiekunów jedynym problemem pozostaje opłacenie wyjazdu, który z reguły nie zalicza się do najtańszych. Dla malucha tego typu wycieczka powoduje możliwość edukacji lub doskonalenia jazdy na nartach, łyżwach. Przy tym jest znakomitą możliwością do łączenia się z grupą rówieśniczą i relaksu od codzienności.

Co jednak jeżeli już postawimy na typowo familijny wypad w czasie wakacji zimowych? W wielu sytuacjach musimy wszystko zaplanować na własną rękę. Wystarczy jednak korzystać z internetu, wpisując słowa – Krynica przerwa zimowa z maluchami. W ten sposób dostajemy katalog miejsc noclegowych, które są dostosowane do wypoczynku z pociechami. Warto głównie dobrać ośrodek niedaleko stoków narciarskich. Po 1-wsze oszczędzi tobie to czas, a po drugie nie utracimy niesłychanie dużo energii na spacery do stoków. Powinno się nie zapominać, że dłuższe poruszanie się w buciorach na narty nie jest wygodne, a duże nachylenie górskich ścieżek sprawia, że nietrudno o wyczerpanie.

Istotne jest również to, by wybrać miejsce z podawanymi daniami. Tak będziemy mogli przeznaczyć na korzystanie z cudów zimowego okresu w górach i nie martwić się o dania. Należy także ze starannością zapoznać się z cennikami abonamentu na stoki a także wybrać ten, który jest najmocniej ekonomiczny.

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że znaczna liczba stoków jest oświetlona późną porą, a ilość narciarzy w tych okresach jest zdecydowanie mniejsza niż jest to w ciągu dnia.

Na zakończenie porada dla kierowców: wybierając się w góry trzeba zaopatrzyć się w łańcuchy.

Więcej: Tylicz ferie z dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *