W naszej tradycji, zazwyczaj ślub cywilny łączony jest z kościelnym.

Pozostałe Psy, koty i inne

Wejście w związek małżeński z pewnością jest jednym z ważniejszych momentów w życiu każdej osoby. W Polskiej tradycji, najczęściej cywilny połączony jest z kościelnym – chociaż nie zawsze, przecież nie każdy jest wierzący. A nawet jeżeli są religijni to z różnych przyczyn ślub w kościele jest brany w zupełnie innym dniu (najczęściej późniejszym). Bardzo często cywilny jest cichą ceremonią z małą ilością gości. Bez wątpienia nie jest to reguła niemniej jednak ten brak egzaltacji bardzo często posiada wpływ na to, ze względów finansowych cywilny zawiera się na początek.

Częstokroć jednak się odbywają coraz to głośniejsze śluby cywilne. Panna młoda w dniu cywilnego częstokroć wkłada skromną sukienkę w kolorze écru. W bardzo niewielu sytuacjach bywa to biała sukienka niemniej jednak również na pewno ma miejsce. Mile widziane są naturalne kroje, tradycyjne sukienki na cywilny nie mają zbędnych dodatków – perfekcyjnie podkreślające czystość uczuć. Trend ten, w pewnych wypadkach się zmienił i przy organizacji głośniejszego cywilnego, narzeczone stawiają na odmienne fasony – chodzi tu o sukienki ślubne. Już nikogo nie zaskakuje widok dziewczyny w przepięknej oraz bogatej sukni ślubnej, przekraczającej próg Urzędu Stanu Cywilnego. Zwiększenie wydatków nie jest powiązany tylko z suknią narzeczonej – jeżeli para chce zorganizować wystawne wesele to zazwyczaj cała ceremonia bardzo nie odróżnia się od tradycyjnego ślubu. W efekcie zamiast posiłku w domu, albo zaproszenia kilku znajomych do lokalu mamy do czynienia z gustowną salą weselną, lub z wynajętym jakimś innym lokalem, który oferuje organizację imprez okolicznościowych.

Zapraszani są członkowie całej rodziny i znajomi w miejsce tylko świadków, rodziców i rodzeństwa. Nie może oczywiście braknąć też oprawy muzycznej, która w sytuacji zwyczajnych imprez cywilnych właściwie nie ma miejsca. Nie można zapominać o profesjonalnym fotografie i operatorze kamery. Choć kamerzysta powolutku nawet w przypadku ślubu w kościele zaczyna pełnić mniej istotną rolę. Czasy trochę się przemieniają i nie każdy decyduje się na nagrywanie wesela, fotografie w zupełności starczają. Na kameralnych ślubach fotografie tego typu pstryka z reguły brat/mama niemniej jednak jeśli decydujemy się na duże przyjęcie to fotograf jest niezbędny.

Przed gośćmi jest zadanie jaki upominek na przyjęcie z okazji ślubu cywilnego należy dać. Klasykiem przy takowych sytuacjach jest alkohol, jakaś mała pamiątka grawerem czy coś małego do mieszkania nowożeńców np. gustowne ręczniki z imionami małżonków. Przy cywilnym wyprawianym na dużą skalę już raczej ,dobrze jest dać w kopertę”… Czy właściwie trend tenże jest dobry? Trudno to oszacować. I zasadniczo nie wypada tego oceniać. Każdy oczywiście ma prawo zorganizować ten najważniejszy dzień jak tylko zechce a także z kim chce. Jeżeli będziemy spytani o opinie na ten temat zawsze możemy ją wyrazić ale nie należy z arogancją spoglądać na za bardzo wystawne albo za mało głośne wesele. Przecież w tym dniu bardzo ważne jest to, że dwoje zakochanym w sobie ludzi decyduje się z całkowitą odpowiedzialnością powiązać się z swoją ukochaną\ukochanym po to żeby razem iść poprzez resztę życia. Po to, żeby stworzyć rodzinę, dzielić się radością i nieszczęściem.

Autor: slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *