Zacznijmy od miejsca, w którym w zasadzie startuje nasz ranek, czyli od ubikacji

Dom

Światło domu od dosyć dawna nie pełni już jedynie zadania utylitarnych. Na pewno tych nikt nie atakuje, niemniej jednak trzeba stwierdzić, że obok zastosowania utylitarnego, światło danych pomieszczeń pełni także funkcje dekoratywne.

Pocznijmy od momentu, w którym praktycznie zaczyna się swój poranek, czyli od łazienki. Gdyż nasze oczy po spaniu nie są nadal przyzwyczajone do ostrego oświetlenia, główne światło ma być stonowane. Oświetlenie łazienki powinno nas głównie łagodnie cucić do roboty. Znakomicie również, gdy obok naczelnego źródła światła w ubikacji znajduje się jądro miejscowe. Obowiązkowo musi ono być złączone z lustrem, ażeby poranny make-up czy małe zabiegi higieniczne można było wykonać dobrze.

Przeciwnie niż w ubikacji ma ukazywać się światło w głównym pokoju. Ponieważ salon jest kątem relaksu a także zabawy, istotne jest nie tylko, aby światło było tu ciepłe a także z opcją regulowania intensyfikacji. Równie bardzo ważna staje się także otoczka, która ma dać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Na 100% funkcję tego typu otoczki pełni przede wszystkim lampa. W głównym pomieszczeniu gra on niezwykle bardzo istotną funkcję dekoratywną. A także to nie tylko wówczas, w momencie gdy  oświetlenie jest włączone. Również w trakcie dnia jest on kawałkiem stanowiącym o akcencie walorowym wnętrza. Dzięki temu też jego wybór ma być zawsze doskonale przemyślany.

Oświetlenie, które jeszcze ostatnio było jedynie uproszczeniem w naszej codzienności, na dzień dzisiejszy jest także ingredientem stanowiącym o tym, jaki w pokoju jest akcent.

Więcej : http://www.hartman-poliester.pl/jedno-zrodlo-wiele-rozwiazan/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *